Descrierea companiei

RE/MAX Star este o companie de consultanta imobiliara, operata independent ca franciza RE/MAX.
RE/MAX este cea mai mare companie de consultanta imobiliara din lume si cea mai mare franciza imobiliara. Cele mai multe proprietati din lume sunt tranzactionate prin intermediul RE/MAX iar intr-un top al celor mai cunoscute francize globale ocupam locul 5 in lume.
RE/MAX Global inseamna pesteconsultanti,  100 de tari; in Europa-pesteconsultanti, in 35 de tari; in Romania- peste 450 de consultanti si  50 de birouri in cele mai importante orase ale tarii.
Specializarea principala a RE/MAX este segmentul de rezidential, insa serviciile oferite de RE/MAX  se intind si pe celelalte segmente importante- office, comercial, industrial si terenuri.

Descrierea jobului

Ce vei face?

  • Vei prospecta piata in cautare de clienti ( vanzatori de proprietati imobiliare);
  • Vei trimite oferte, vei da multe telefoane;
  • Vei avea multe intalniri cu clientii;
  • Vei prezenta beneficiile si avantajele deosebite pentru client ale reprezentarii exclusive:
  • Vei avea intalniri cu potentiali cumparatori in care vei prezenta proprietatile clientilor tai;
  • Vei lucra cu rigurozitate intr-un sistem CRM( baza de date) de gestionare a datelor despre clienti
  • Vei inchide tranzactii si vei incasa multi bani daca vei fii dispus sa faci investitia de timp si energie in invatare si actiune
  • Vei participa la diferite evenimente pentru dezvoltarea ta;
  • Vei fii Brand Ambassador la RE/MAX.

De cand avem nevoie? Cat mai repede!
Te rog retine! Castigurile tale provin din tranzactiile pe care le realizezi si nu din incasarea unui salariu lunar. Daca doresti un salariu "sigur", atunci acesta nu este domeniul potrivit pentru tine.
Speram ca aceasta fraza descrie in intregime cine suntem si de ce existam!

10 motive să devii agent RE/MAX
  – Ai independenţă financiară, eşti propriul tău şef
 - Iţi gestionezi timpului după bunul plac
 – Beneficiezi de cel mai bun sistem de educaţie din domeniu
 – Poţi fi unul din cei pesteagenţi la nivel global, ceea ce îţi poate aduce colaborări profitabile, recomandări, promovare şi dezvoltare personală
– Ai la îndemână cel mai complet şi complex sistem de unelte tehnice din piaţă
– În RE/MAX eşti în propria afacere, dar nu de unul singur. Beneficiezi de suportul unei echipe de specialişti
– În ziua în care te alături RE/MAX, întreaga lume îţi va cunoaşte numele
– Ai la dispoziţie o gamă variată de materiale şi o echipă de profesionişti care te ajută să te promovezi
– Ai acces la cele mai bune evenimente de profil din lume, training-uri, conferinţe şi convenţii

Misiunea noastra!

Sa contribuim la confortul fizic si psihic al clientilor nostri, luandu-le de pe umeri provocarea deseori apasatoare a tranzactionarii proprietatilor.

Candidatul ideal:

  • Antreprenoricu afaceri de nivel mic- mediu, obisnuiti cu libertatea si cu actiunile pe cont propriu;
  • Oameni cu experienta in vanzari de servicii, de companii, de imobile, de asigurari de viata sau de masini;
  • Fosti corporatisti, arhitecti, avocati .
  • Profesionisti care vor sa isi repozitioneze cariera;
  • Oameni aflati la inceput de drum, insa motivati si cu o directie bine definita in minte pentru viata lor;
  • Oameni cu spirit independent, pentru care lipsa salariului lunar (veniturile provenite din comisioanele din tranzactii) nu este un impediment

Verifica pe BestJobs