Candidatul ideal

CERINTE candidati:
Studii superioare terminate
cunostinte operare PC ( Word, Excel, Outlook, navigare internet).
Limba engleza – nivel mediu;
persoana constiincioasa, ordonata, cu atentie distributiva, corecta, dornica sa acumuleze cat mai multe cunostinte;
abilitati de comunicare si relationare;
spirit organizatoric si adaptabilitate;
abilitatea de a prioritiza;
atitudine pozitiva;
disponibilitate de a lucra program prelungit atunci cand este cazul;
bune cunostinte de geografie turistica a Romaniei si mondiala constituie avantaj;cunoasterea sistemelor de rezervari hoteliere, rezervari bilete avion, rent-a-car constituie avantaj.

Descrierea jobului

DESCRIEREA jobului:
promovarea produselor turistice ale DAYTOUR, atat catre agentiile de turism partenere din Romania si strainatate, cat si catre clientii directi ai companiei;
rezervari on-line pe sistemele de rezervari hoteliere, rezervari bilete avion, rent-a-car si transferuri, la care DAYTOUR este afiliata;
pregatirea ofertelor turistice in vederea transpunerii pe site;
customer service pentru clientii agentiei;
preluarea comenzilor sosite prin e-mail sau telefon si transmiterea ofertelor solicitate;
asigurarea desfasurarii in conditii bune a contractelor turistice angajate;
urmarirea rezervarilor efectuate si rapoarte periodice;
cunostinte minime de contabilitate primara (facturare, modalitati de plata, pregatire documente pentru predarea lor catre firma de contabilitate, arhivare documente).

BENEFICII:
posibilitati de dezvoltare a abilitatilor personale si a carierei, in domeniul turismului.

Agentia DAYTOUR&EVENTS este infiintata in 2013, cu o experienta de aproape 6 ani in domeniul turismului si a organizarii de evenimente.