Fișa jobului

Responsabilitățile Jobului
  • răspunde de ținerea evidenței contabile sintetice și analitice a activității universității în conformitate cu documentele economico-financiare prelucrate;
  • răspunde de ținerea evidenței contabile sintetice și analitice pentru gestionarea mijloacelor fixe și obiectelor de inventar;
  • răspunde de inventarierea anuală a gestiunilor din cadrul UVT, de casarea mijloacelor fixe și a obiectelor de inventar;
  • răspunde și realizează transferul mijloacelor fixe între gestiuni și către alte instituții;
  • răspunde și realizează înregistrările contabile legate de patrimoniul și mijloacele fixe ale UVT;
  • răspunde și se asigură de înregistrarea amortizării lunare pentru mijloacele fixe din cadrul UVT;
  • răspunde de realizarea bonurilor de mișcare a mijloacelor fixe și de transmiterea lor către gestionari;
  • răspunde de centralizarea bonurilor de consum pentru obiectele de inventar primite de la gestionari;
  • răspunde de efectuarea controlului intern de gestiune în cadrul gestiunilor aparținătoare UVT;
  • răspunde de urmărirea modului de achitare a taxelor de școlarizare și de acordare a burselor;
  • realizează și răspunde de centralizarea propunerilor de casare și de transmiterea lor către departamentul de specialitate din cadrul UVT;
  • răspunde de întocmirea necesarului de materiale consumabile, a propunerilor și a referatelor de necesitate pentru achizițiile din cadrul Departamentului Economico-Financiar;
  • răspunde de întocmirea pontajelor și urmărirea prezenței personalului, a concediilor de odihnă și a concediilor medicale din cadrul Departamentului Economico-Financiar;
  • răspunde de gestionarea materialelor utilizate pentru necesitățile din cadrul departamentului economico-financiar;
  • înregistrează și ține evidența contabilă în programele informatice ale universității;
Experiență, Calificări Și Competențe Necesare
  • Studii superioare economice absolvite cu diplomă de licență. Constituie avantaj specializarea CIG, Finanțe;
  • Experiența într-un post/domeniu similar constituie un avantaj ;
  • Vechimea specifică postului (Experiența minimă în ani corelată cu încadrarea salarială): min. 5 ani.
  • Cunoştinţe de nivel mediu privind utilizarea calculatorului : MsOffice – Excel, Word.
Concursul va avea loc în data de

Informații suplimentare se pot obține de pe pagina .
Nivel de vechime

Asociat

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Tehnologia informației

Sectoare de activitate

Învățământ superior

Verifica pe LinkedIn