Candidatul ideal

Minim 1 an experienţã în asigurãri;
Studii universitare;
Atitudine consultativã şi experiență în furnizarea de soluții bazate pe nevoile clienților;
Experienţã în lucrul cu clienţii;
Abilitãţi foarte bune de comunicare în limba românã şi limba englezã (vorbit | scris | citit);
Abilitãţi de negociere şi prezentare;
Atenţie la detalii şi capacitatea de a gestiona simultan proiecte multiple;
Capacitatea de a lucra în echipã.

Descrierea jobului

Principalele Responsabilitãţi ale Rolului
Este responsabil de implementarea programelor de asigurare pentru noii clienți şi de administrarea portofoliului de clienţi existenţi;
Întocmeşte şi prezintã clienţilor oferte de asigurare precum şi rapoarte periodice de activitate;
Participã la negocieri, monitorizeazã emiterea contractelor şi poliţelor de asigurare şi urmãreşte derularea acestora;
Iniţiazã şi participã constant la întâlniri cu clienţii existenţi ai societãţii precum şi cu potenţiali clienţi în vederea detectãrii nevoilor noi de asigurare şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
Menţine relaţia cu clienţii/ potenţialii clienţi ai Willis Towers Watson şi rãspunde prompt tuturor solicitãrilor acestora, conform politicilor şi procedurilor de lucru interne;
Întocmeşte corespondenţa comercială şi rapoarte specifice pentru clienți şi întreţine relaţia de colaborare cu clienţii şi societãțile de asigurare.

Oferta
Pachet salarial avantajos şi beneficii diverse;
Training si programe de pregãtire profesionalã;
Oportunitãţi de dezvoltare profesionalã în cadrul unei companii multinaţionale

Willis Towers Watson (NASDAQ: WLTW) este un lider mondial în domeniul consultanței, al brokerajului și al soluțiilor care îi ajută pe clienții din întreaga lume să transforme riscul într-o cale de dezvoltare. Willis Towers Watson și-a început activitatea în 1828 și are 40 000 de angajați în peste 140 de țări.

Concepem și furnizăm soluții pentru gestionarea riscurilor, optimizarea beneficiilor, cultivarea talentelor și extinderea puterii capitalului de a proteja și a consolida instituțiile și persoanele. Perspectiva noastră unică ne permite să identificăm punctele de intersecție critice dintre talent, calități și idei - formula dinamică ce impulsionează performanța în activitate.

Together, we unlock potential. Aflați mai multe pe www.willistowerswatson.com

Limbi străine

engleză

Nivel carieră

Entry-Level (< 2 ani)

Nivel studii

Student Absolvent Calificat

Tip job

Full time

Oraș de lucru

Bucuresti

Departament

Asigurari

Industrie

Asigurari

Oferta

nespecificat