Căutăm Broker cu experiență pentru completarea echipei Departamentului de Asigurări Auto.

Cine suntem?

Marsh, lider mondial în brokerajul în asigurări și consultanță de risc, creează parteneriate cu clienții săi pentru a identifica, proiecta și implementa soluții inovatoare specifice fiecărei industrii menite să-i ajute să gestioneze eficient riscul. Marsh are circade profesioniști care colaborează pentru a oferi consultanță clienților în peste 130 de țări. Marsh este parte a Marsh & McLennan Companies, grup ce oferă servicii profesioniste prin intermediul a de angajați la nivel mondial. Veniturile Marsh & McLennan Companies depășesc 13 miliarde USD. Din grup mai fac parte și Guy Carpenter, specialist în risc și reasigurări, Mercer, furnizor de servicii și consultanță HR și Oliver Wyman, lider în consultanță management. Pentru mai multe detalii accesați:

Care sunt cerintele noastre?

  • Cel puțin 2 ani experiență în asigurări auto în cadrul unei companii de asigurări sau de brokeraj
  • Studii superioare
  • Cunoștințe avansate Microsoft Office: Excel, Word, Powerpoint
  • Cod RAF
  • Cunoștințe de limba engleză (cel puțin nivel mediu)
  • Inițiativă și entuziasm.

Care vor fi responsabilitatile tale?

  • Administrarea și dezvoltarea unui portofoliu de asigurări, în principal pentru companii de leasing
  • Elaborarea de cereri de ofertă pentru asigurările necesare unor vehicule noi sau rulate
  • Negocierea ofertelor cu asigurătorii și transmiterea acestora către clienți
  • Verificarea și emiterea de polite noi/ reînnoiri
  • Administrarea expirărilor, actualizarea bazei de date, elaborarea de procedure specific
  • Întocmirea de situații, rapoarte, prezentări, pentru portofoliul administrat
  • Gestionarea relației cu clienții.

Care sunt beneficiile?

  • Dezvoltarea unei cariere în domeniul brokerajului de asigurări ca parte a echipei Marsh Romania
  • Salariul este completat de asigurare privată de sănătate și tichete de masă
Verifica pe BestJobs