Fișa jobului

  Candidatul ideal:

Competenţă managerială, experiență de cel puțin 2 ani în coordonarea unei echipe;
Spirit analitic dezvoltat, atenţie la detalii;
Foarte bune abilităţi de organizare şi planificare;
Foarte bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
Gândire de ansamblu;
Capacitate de decizie și asumarea responsabilității;
Perseverență, flexibilitate;
Iniţiativă, dinamism.

Descrierea jobului

Este membru al Comitetului de Direcție din magazin;
Răspunde de optimizarea şi gestiunea fluxurilor de mărfuri pentru întregul magazin în ceea ce priveşte costurile, siguranţa, rapiditatea şi spaţiul;
Realizează obiectivele și bugetul sectorului, planifică resurse, urmărește și analizează rezultatele economice ale sectorului de care este responsabil;
Supervizează recepţionarea cantitativă și calitativă a produsele livrate de furnizori, în funcţie de livrările acestora pentru a corespunde cu avizul de însoţire a mărfii și sesizează neregulile constatate;
Se asigură că toate procedurile menite să evalueze starea produselor primite, instrucțiunile în ceea ce privește manipularea produselor și regulile de siguranță sunt puse în aplicare;
Este responsabil de aranjarea produselor în spațiile prevăzute și asigurarea curățeniei în zona de recepționare;
Este responsabil de gestionarea relației cu firma de transport și de organizarea livrărilor;
Răspunde de calitatea și buna desfășurare a serviciilor: ridicare marfă, recepționare, garanție, livrări;
Veghează la îndeplinirea procedurilor de intrare şi de ieşire a mărfurilor;
Aplică în mod concret masurile pentru a preîntâmpina pierderile din stoc necunoscute.

Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Management

Sectoare de activitate

Comerț

Verifica pe LinkedIn