Candidatul ideal

Suntem in cautarea celor mai potriviti candidati pentru pozitia de DMS - ECM Specialist pentru unul dintre cei mai importanti integratori de sisteme si solutii IT & C din Romania.

Abilitati si cerinte:
Studii superioare/medii de specialitate;
Cunostinte operare PC: Sisteme de operare - Suite Office ( Microsoft si altele);
Cunostinte de baze de date, web server (Apache, JBoss, etc);
Experienta in implementarea si dezvoltarea/customizarea de solutii de Document Management si Captura de Documente de cel putin 3 ani (cunostinte de ELO DMS/Documentum reprezinta un avantaj);
Cunostinte de JAVA si JAVASCRIPT constituie avantaj;
Abilitati de comunicare, de elaborare materiale scrise si sustinere prezentari;
Orientare catre rezultate si respectarea termenelor;
Abilitati de lucru in echipa, implicare, responsabilitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Utilizarea sistemelor de management al continutului din cadrul organizatiilor;
Proiectare arhitecturii solutiei de document management din cadrul organizatiilor;
Proiectarea tehnica a modelelor de date, inclusiv schemele de obiecte, modelele de date relaționale, interfetele de servicii precum si integrarea aplicatiilor utilizatorilor;
Customizarea aplicatiilor si dezvotlarea componentelor suplimentare necesare aplicatiilor pentru a indeplini in mod optim cerintele organizatiilor, capturarea imaginilor si extragerea informatiilor;
Implementarea codului sursa a proiectelor de aplicatii;
Supravegherea, crearea si intretinerea documentatiei tehnice, a implementarii si a documentatiei suport;
Respectarea utilizarii depozitului de cod sursa;
Analizarea proactiva si rezolvarea deficientelor de asigurare a calitatii identificate si de functionare;
Stabilirea si mentinerea relaților cu echipele IT operationale;
Stabilirea si mentinerea relatiilor de cooperare cu furnizorii;
Participarea la diferite activitati.

Se ofera:
Un mediu de lucru stabil si ergonomic.
Program: full time, Luni - Vineri, 08:30 - 17:00

Oportunitatea unei cariere pe termen mediu si lung.

Salariu + tichete de masa + decontare transport + abonament servicii medicale.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

București

Verifica pe BestJobs