Asigura curatenia in spatiile de cazare si cele de folosinta comuna( hol,saloane,Sali de conferinta,scari grupuri sanitare) ce au fost repartizate de catre adminstratorul hotelurilor .

Efectueaza transportul lenjeriei murdare la spalatorie, intocmind bonuri de insotire a acesteia si aduce lenjeria curata de la spalatorie, conform programului stabilit.

Se aprovizioneaza cu materialele necesare pentru curatenie.

Verifica si anunta consumul de produse din minibar.

Tine evidenta inventarului si verifica permanent existenta sau degradarea acestuia anuntand eventualele deficiente constatate.

Comunica in timp util eventualele pagube produse de turisti.

Nu umbla in lucrurile personale ale clientilor.

Programul de lucru: 8 ore /zi, plus 1/2 ora pauza de masa care se adauga la programul zilnic de munca.

Calificarea necesara:

- Studii de calificare dar nu neaparat

Competentele postului:

- Abilitati de comunicare

- Capacitate de autoorganizare

- Rezistenta la effort si stress

- Discernamant si capacitate de a rezolva problemele

- Asumarea responsabilitatii

Minimum 1 an experienta intr-o pozitie similara

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Brașov

Salariu brut pe luna

350 - 400 €

Verifica pe BestJobs