ATI FINANCE – companie de consultanta financiar-bancara si asigurari

 Activitate principala:

    Dezvoltarea serviciilor oferite de companie la nivel national si regional, pozitionarea companiei, promovarea serviciilor catre clienti si atragerea de noi colaboratori.

 Responsabilitati:

  • Intelegerea complexitatii business-ului si a particularitatilor companiei la nivelul serviciilor oferite, al modului de lucru, al valorilor etc.
  • Intelegerea modului  de lucru comercial
  • Intelegerea pietei de profil, a tipurilor de clienti  si a modalitatilor de promovare in functie de acestia
  • Prezentarea servicilor potentialilor clienti, promovarea efectiva folosind toate canalele de networking: intalniri face to face, telefonic, prin email-uri , prezentari, parteneriate,
  • Dezvoltarea de relatii de afaceri noi, generarea si negocierea de noi venituri
  • Participare constanta la reuniuni, evenimente, intalniri Camere de Comert, evenimente din mediu  economic public sau privat , etc)
  • Promovarea si vanzarea efectiva in mediul corporate: nivel GM sau Departament Procurement.
  • Promovarea serviciilor si a celor mai bune solutii adaptate pentru client, inclusiv incheierea unor parteneriate,
  • Calatoriile de afaceri vor avea loc in Romania,
  • Responsabilitatea individuala pentru afaceri noi si capacitatea de a deveni  autonom in termen scurt, suportul oferit din partea managementului companiei pentru incheierea unor afaceri,
  • Monitorizarea competitiei.

Profilul ideal:

  • Persoana educata si stilata, fundamental onesta,
  • Abilitati de comunicare si interpersonale excelente,
  • Networkig profesional  construit constant si abilitatea de a se adapta mediului si interlocutorilor,
  • Persoana diplomata, rabdatoare, tenace, capabila sa invete repede, cu o gandire analitica, pragmatica, cu atentie la detalii,
  • Persoana dinamica, flexibila, disponibila la deplasari, capabila sa-si  prioritizeze activitatea,
  • Persoana capabila sa aiba raspunderea performantei si sa-si doreasca permanent sa progreseze.

Se cere:

  • Experienta  profesionala minim 5 ani, exeprienta in pozitii de Business  Development si/sau Sales minim 3 ani cu competente si performante dovedibile.
  • Cunostinte avansate PC - Suita Office minim
  • Limba Engleza - avansat (inteles, scris, vorbit)
  • Permis B

Beneficii:

 Pachet salarial atractiv + comisioane si bonusuri

 Masina, laptop si telefon de serviciu

Verifica pe BestJobs