Candidatul ideal

Asistentul social:

  • Absolvent al Facultatii de Sociologie si Asistenta Sociala;
  • Are experienta in domeniul asistentei sociale (poate fi un avantaj);
  • Cunostinte privind legislatia si standardele de lucru aplicabile in domeniul protectiei copilului.
Psihologul:
  • Absolvent al Facultatii de Psihologie;
  • Experienta in lucrul cu copii (poate fi un avantaj);
  • Spirit ludic si dorinta de invatare.
Pentru a face parte din echipa trebuie sa demonstrezi:
  • Spirit POZITIV;
  • Pro-activitate, auto-motivatie, lucru in echipa si dinamism;
  • Flexibilitate si adaptabilitate la diverse activitati si contexte de lucru;
  • Abilitati bune de operare MS Office (Word, Power Point si Excel);
  • Aspira la un nivel ridicat de acuratete si calitate a muncii, acordand o atentie deosebita detaliilor;
  • Capacitate de a raspunde mai multor solicitari in acelasi timp;
  • Abilitati foarte bune de comunicare scrisa si verbal;
  • Motivatie puternica pentru lucrul cu copiii diagnosticati cu deficiente de dezvoltare psihica si fizica si familiile acestora.

Descrierea jobului

Asistentul Social va avea urmatoarele responsabilitati:

  • Analizarea anchetelor sociale si management-ului de caz pentru beneficiarii asociatiei;
  • Acordarea de sprijin beneficiarilor privind dezvoltarea si mentinerea relatiilor acestora cu mediul exterior;
  • Dezvoltarea planului personalizat de interventie si a masurilor specifice privind integrarea socio-profesianala a beneficiarilor, in colaborare cu echipa multidisciplinara;
  • Oferirea de propuneri privind imbunatatirea actiunilor asociatiei vizand perfectionarea reglementarilor in domeniul asistentei sociale;
  • Mentinerea colaborarilor cu institutiile care activeaza in domeniul protectiei copilului;
  • Monitorizarea cazurilor.
Psihologul va avea urmatorele responsabilitati:
  • Activitati de evaluare abilitati si dezvoltare;
  • Activitati de dezvoltare abiltati pentru prescolari;
  • Terapii pentru copiii cu dificultati de dezvoltare;
  • Consiliere, alte activitati impuse de protocolul de interventie.
Beneficii:
  • formare continua;
  • salariu fix + parte variabila anuala (in functie de indeplinirea indicatorilor de performanta);
  • subventii la cursuri/ calificari/ simpozioane de specialitate;
  • asigurare privata de sanatate / abonament medical.

Asociatia Papillon Clinique, infiintata in 2018, este membra a Papillon Clinique SRL Bacau - clinica de recuperare si terapie interdisciplinara pentru copiii diagnosticati cu deficiente de dezvoltare psihica si fizica, si a familiilor acestora.
Obiectivul Asociatiei Papillon Clinique este de a oferi sansa de recuperare si terapie interdisciplinara cat mai multor copii diagnosticati cu deficiente de dezvoltare si de consiliere a familiilor acestora.

Nivel carieră

Entry-Level (< 2 ani) Mid-Level (2-5 ani)

Nivel studii

Calificat

Tip job

Full time Part time

Oraș de lucru

Bacau

Departament

Resurse umane / Psihologie Medicina alternativa Medicina umana Personal calificat

Industrie

Medicina / Sanatate

Oferta

nespecificat